آتلیه عروس | توضیحی در مورد آن و نحوه انتخاب آتلیه مناسب

آتلیه عروس یکی از زیرشاخه های آتلیه عکاسی می باشد، به طور کلی به فضا و محیط کاری ای که با فراهم آوردن نیازهای اولیه عکاس در جهت امور عکاسی آتلیه عکاسی گفته می شود. در این بین آتلیه عکاسی امروزه به چند بخش تقسیم می شود که از این بین می توان به : آتلیه عروس، آتلیه کودک، آتلیه عکاسی صنعتی، آتلیه عکاسی پرسنلی، آتلیه عکس پرتره و… نام برد.

آتلیه عروس | توصیه هایی برای انتخاب یک آتلیه مناسب

وقتی صبحت از عروسی می شود می دانیم که این شب فرخنده زیباترین و هیجان انگیز ترین شب زندگی هر فردی می باشد، هر فردی یا بهتر بگوییم هر زوجی از این شب بیاد ماندنی می خواهد یادگاری و خاطره ای از این شب را همراه خود داشته باشد و تنها چیزی که از این شب خاطره انگیز باقی می ماند عکس و فیلم می باشد.
بنابراین انتخاب یک آتلیه عروس مناسب از مهمترین پارامترهایی می باشد که عروس و داماد باید در انتخاب به قدر کافی دقت کنند چرا که یک آتلیه به همراه کادر خود باید دارای تجربه و سابقه درخشان باشد زیرا جشن عروسی محلی برای آزمون و خطا نمی باشد.

همچنین در انتخاب آتلیه به این مورد توجه کنید که کادر آن و گروه عکاسی و فیلمبرداری از روحیه بسیار بالا و پرانرژی برخوردار باشند و ایده های بسیار متنوعی برای به ثبت رساندن لحظات خاص شما داشته باشند. سن فیلمبردار، سابقه کاری آتلیه، مجوز کاری و تاریخ اخذ آن، نمونه کارهای مجموعه، تعریف و تمجید مشتریان قبلی یا دوستان و آشنایان خود و موارد متعدد دیگر که همگی آن های می تواند به شما در جهت انتخاب یک آتلیه عروس مناسب کمک کند.

همچنین در هنگام دیدن نمونه کارهای آتلیه به این موضوع دقت کنید که عکس ها بیش از اندازه روتوش نشده باشند که چهره شما از فرم طبیعی خودش خارج شود و حالت مصنوعی به خود گیرد.

6 نکته مهم در هنگام انتخاب تیم فیلمبرداری و عکاسی

انتخاب یک آتلیه عروس شامل نکات بسیاری می باشد که ما در این مقاله سعی خود را کرده ایم به مهمترین های آن بپردازیم و برای شما توضیح دهیم، همچنین شما باید یک بودجه در کنار سلیقه خود در نظر بگیرید.

1- دیدن نمونه کارهای آتلیه

مسلما وقتی شما به آتلیه مراجعه می کنید دیدن نمونه کارها در اولویت شما می باشد تا با کار و سیستم آن مجموعه آشنا شوید اما این نکته را نیز در نظر بگیرید که آتلیه ها بهترین نمونه کارهایشان را به شما نشان می دهند، بارها اتفاق افتاده که عروس و دامادی بعد از تحویل فیلم و عکسشان چیزی متفاوت تر از آن چیزی که در هنگام عقد قرارداد بوده مشاهده کرده اند، بنابراین حتما به آتلیه مد نظر خود حتما سفارش کنید که نمونه کارهایی متناسب با بودجه شما در اختیارتان قرار دهند.

2- انجام کار متناسب با نمونه کارها باشد

این نکته را بیاد داشته باشید که حتما نمونه کارها همان چیزی باشند که گروه آتلیه عروس مد نظر خود انجام داده است چرا که بسیاری دیده شده و شکایت هایی در اتحادیه عکسان صورت گرفته که آنچه در هنگام عقد قرارداد نشان داده اند با آنچه که در زمان تحویل داده اند بسیار متفاوت است، زیرا ممکن است نمونه کارها کپی و الگوبرداری از جایی دیگری باشد و عروس و دامادها عکس ها و فیلم هایی شبیه دیگر زوجین داشته باشند.

بنابراین در هنگام مراجعه از مشاوره آن مجموعه بخواهید عکس، فیلم و نمونه کارهایی به شما نشان بدهند که حتما یکی از عوامل گروه در آن حضور داشته باشد که بعدا با مشکل مواجه نشوید، حتی برای اطمینان بیشتر می توانید درخواست کنید تا آرشیو مراسم قبلی خود را به شما نشان دهند تا مطمئن شوید که تمامی نمونه کارها متعلق به خود مجموعه می باشد.

3- دارا بودن مجوز رسمی

در هنگام عقد قرار داد حتما به این موضوع توجه کنید تا آتلیه عروس مورد نظر شما مجوز رسمی از اتحادیه داشته باشد چرا که دیده شده است عروس و دامادهایی به دلایل مختلف به اتحادیه رجوع کرده اند تا شکایت خود را مطرح کنند اما وقتی متوجه می شوند که نام آتلیه مورد نظر در لیست اعضای مجوز دار نیست ناامید می شوند، زیرا به شکایت آنها رسیدگی نمی شود و این مسئله برایشان پیش می آید که قاب خاطرات بهترین لحظات عمرشان از بین رفته است پس حتما برای عقد قرارداد با آتلیه هایی قرارداد ببندید که دارای مجوز رسمی می باشند.

4- حرفه ای بودن مشاور آتلیه

وقتی مشاور یک مجموعه عکاسی حرفه ای باشد به راحتی می توان آن را از بقیه تمییز داد. این موضوع را می توان از کلام و تسلط او متوجه شد ( آن هم نه برای بار اول بلکه برای دفعات دوم و سوم ). نوع پوشش مجموعه، شفاف بودن قیمت ها، تسلز به ارائه خدمات، به روز بودن کارها و نمونه کارها، نظم داخلی آتلیه، چیدمان و دکور آن و نکات دیگری که همگی آن ها برای انتخاب یک آتلیه مناسب مهم می باشند.

5- استفاده از مدل های مختلف در نمونه کارها

استفاده از مدل ها برای عکس و فیلم جلوه ای فریبنده و پٌر زرق و برقی را به نمونه کارها می بخشد بنابراین بسیاری از آتلیه ها از آن برای نشان دادن کارهای خود به مشتری استفاده می کنند، هنگامی که مشتریان ( که حرفه آنها عکاسی نیست) این موارد را می بینند بسیاری از مواردی که در منظر تخصصی ضعف کار به حساب می آید را متوجه نمی شوند.

ضعف های نورپردازی، فیلمبرداری،تدوین و ادیت عکس، روتوش و بسیاری از موارد دیگر را از دید مشتریان پنهان می کند در صورتی که مشتری فکر می کند نمونه کارهای بسیار زیبایی را دارد مشاهده می کند. بنابراین در هنگام مشاهده نمونه کارها حتما از مجموعه درخواست کنید که از نمونه های واقعی که در مراسم های عروسی برگزار شده است به شما نشان دهند.
البته ممکن است که بعضی از آتلیه ها از مدل ها به عنوان عروس و داماد به شما نشان دهند که می توانید به راحتی این مورد را شناسایی کنید، کافی است از مجموعه بخواهید تا عکسی از تالار به همراه مهمانان که این دو مدل ( عروس و داماد ) هم در آن حضور داشته باشند را به شما نشان دهند.

6- تجهیزات و امکانات مجموعه آتلیه عکاسی عروس

در وهله اول عکاسی یک هنر است ، با توجه به اینکه آتلیه مد نظر شما هنر کافی در خلق عکس ها و کیفیت آنها داشته باشد، مهمترین عامل بعد از آن تجهیزات یک آتلیه می باشد. لازم است که آتلیه عروس شما از بروز ترین و کامل ترین تجهیزات روز دنیا استفاده کند زیرا مهمترین قسمت عکس های شما خروجی آن می باشد و تاثیر مستقیمی رو آن می گذارد و این امر نیازمند تجهیزات مدرن و بروز است. از موارد مهم در این زمینه می توان نام برد شامل نوع دوربین عکاسی، فیلمبرداری، نوع مانیتور جهت تدوین عکس ها، قابلیت های پروژکتورهای نورپردازی و بسیار موارد دیگر می باشد که عروس و دامادها در مورد آن اطلاع ندارند به دلیل اینکه حرفه آنها عکاسی نیست.

پس بهتر است در هنگام مشاوره و پرزنت شما این موارد و تجهیزات را به شما نشان دهند تا با روند کار و نوع تجهیزات مجموعه آشنا شوید.

آتلیه عروس | مهمترین راهکارها برای انتخاب بهترین و مناسب ترین آتلیه ها

در این بخش می خواهیم به طور جامع تر به این موضوع بپردازیم، همانطور که اشاره کردیم یکی از مسائل مهم در هنگام ازدواج انتخاب یک آتلیه مناسب و حرفه ای است، موضوع عکاسی یک امر سلیقه ای است و ممکن دید هر شخصی یا زوجی در مورد یک مجموعه عکاسی با دیگری متفاوت باشد اما بیاد داشته باشید نحوه عکاسی و فیلمبرداری، ادیت و تدوین آن ها، نورپردازی و بسیاری موارد دیگر یک امر تخصصی و حرفه ای می باشد که نیازمند دانش و مهارت کافی آن مجموعه و تیم تشکیل دهنده خود می باشد، پس در هنگام انتخاب آتلیه علاوه بر سلیقه خود به تجربه، تخصص، حرفه و مسلط بودن تیم مجموعه توجه کنید و آن را در نظر بگیرید.

در ادامه می خواهیم مفید ترین راهکارها را در هنگام انتخاب به شما معرفی کنیم.

مشاهده عکس و فیلم

یکی از راهکارهای بسیار مفید دیدن نمونه کارها، عکس و فیلم های متنوع و متفاوت در سایت های ایرانی و حتی خارجی است چرا که این موضوع سبب می شود تا سلیقه خود را پیدا کنید و ایده های خوبی به ذهنتان برسد و سبک مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

مشورت با افرادی که ازدواج کرده اند

به احتمال زیاد شما هم در جمع دوستان و آشنایان خود افرادی را می شناسید که در گذشته ازدواج کرده اند و برای مراسمشان با آتلیه های عروسی کار کرده اند. می توانید از این عزیزان کمک بگیرید و با آنها مشورت کنید، همچنین سبک و کارشان را ببینید تا اگر مورد پسند شما واقع شد در مورد نحوه کار کردن، شرایط، هزینه و حرفه ای بودن آن مجموعه از آنها سوال کنید.

جست و جو در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در امر ارتباطات و فضای مجازی به راحتی می توانید تا مورد همه صنف ها و نمونه کارهایشان تحقیق و پرس و جو کنید. بنابراین شما می توانید با تحقیق کردن در مورد آتلیه ها، نمونه کارهای بسیار زیادی از آن ها را از مشاهده کنید و اگر از برخی از آن ها خوشتان آمد لیستی از این مجموعه ها تهیه کنید تا در فرصت مناسب با آن ها تماس بگیرد و به آن ها رجوع کنید.
در گوگل شما می توانید مجموعه های بسیار زیادی از آتلیه عروس را مشاهده کنید این موضوع به شما کمک می کند تا عکسان آن ها و حتی شهر خود را بشناسید با تیم آن ها آشنا شوید و همینطور نظرات مشتریان را در این مورد ببینید و با کیفیت کار آن مجموعه آشنا شوید.

مشاوره با تیم تشریفات عروسی

شرکت های تشریفات عروسی معتبر از سابقه زیادی در امر عروسی برخوردار هستند و مجموعه های زیادی می شناسند که یکی از این مجموعه ها آتلیه عروسی می باشد، شما می توانید با مراجعه به تیم تشریفات انتخابی خود از آن ها در انتخاب یک آتلیه خوب کمک بگیرید یا حتی از آنها بخواهید تا یک مجموعه مناسب با بودجه ای که در نظر گرفته اید را به شما معرفی کنند.

برنامه ریزی در زمان را اولویت قرار دهید

بسیار تاکید کرده ایم انتخاب آتلیه عروس را جز اولین کارها مورد نظر در هنگام برنامه ریزی برای جشن خود قرار دهید، حجم کاری این مجموعه قبل از ماه هایی نظیر صفر و محرم بسیار بالاست بنابراین اگر مراسم عروسی شما قبل از این ماه ها می باشد بهتر است هرچه زودتر به انتخاب یک آتلیه اقدام فرمایید.

بودجه خود را از ابتدا مشخص کنید

هزینه آتلیه عروس یک از موارد مهم تاثیر گذار در انتخاب آن می باشد اما بیاد داشته باشید جشن عروسی شما مهمترین جشن عمرتان می باشد و تنها چیزی که بعد از سال های از این شب بیاد ماندنی باقی می ماند فیلم ها و عکس هایی است که از این مراسم در اختیار دارید زیرا ثبت این لحظات خاطره انگیز از بهترین شب زندگی تان جز موارد بسیار مهم تلقی می باشد پس لازم به ذکر است که بودجه مناسبی برای آن در نظر بگیرید.

خواسته های خود را مطرح کنید

تعارف را کنار بگذارید ! تمامی خواسته های خود را به تیم عکاسی خود بگویید، از بودجه ای که تعیین کرده اید تا سبک مورد علاقه تان و همینطور نکات امنیتی و اخلاقی که از آنها انتظار دارید، نشان دادن نمونه کارها و تجهیزاتشان همه آنچه را که می خواهید تک تک با آن ها مطرح کنید. همینطور مجوز کاری آن ها و رزومه و سابقه و تجربه کاری آن ها را به دقت بررسی کنید. به هر حال شما برای ثبت بهترین لحظات زندگی تان در حال تصمیم گیری هستید و در عین حال هزینه بسیاری را نیز برای آن بر عهده گرفته اید.

زمان تحویل عکس ها را مشخص کنید

با آتلیه عروس خود در مورد زمان دقیق تحویل عکس ها صحبت کنید تا دقیقا بدانید چه مقدار قرار است منتظر بمانید، همچنین در مورد تعداد عکس ها، آلبوم ها، وضوح آن ها و تمامی موارد مد نظرتان با آن ها صحبت کنید تا بعدا با تیم عکاسی خود به مشکل برنخورید.

اخلاق حرفه ای مجموعه و حفظ اطلاعات شخصی

یکی از موارد بسیار مهم در مهم ترین جشن زندگی شما، عکاسی خوش اخلاق و با حوصله است چرا که هیچ شخصی دوست ندارد فردی خسته و کم حوصله از آن ها عکس بگیرد چه بسا این فرد بهترین و کامل ترین عکاس دنیا هم باشد زیرا این روحیه عکاس در آرامش ذهنی شما برای جشن عروسی تان بسیار مهم است.

همچنین آتلیه باید در حفظ اطلاعات و عکس های شخصی شما امین و امانت دار باشد و آن ها را در فضای مجازی پخش نکند و تنها در صورتی مجاز به این کار باشد که شما اختیار این کار را به آن ها داده اید و رضایت خود را اعلام کرده اید.

آتلیه عروس | فرمالیته عروسی

یکی از خدماتی که در این چند سال آتلیه ها ارائه می دهند فرمالیته عروسی می باشد. به این معناست که عروس و داماد ها قبل از عروسی شان به مکانی از قبل تعیین شده و به انتخاب خودشان می روند تا عکس های متنوعی بگیرند، این مکان ها شامل طبیعت، باغ، یا حتی کشورهای دیگر می باشد تا عروس و داماد یک پکیج کامل از عکس و فیلم جشن خود داشته باشند. عروس و داماد می توانند لباس های عروسی شان را برتن کنند یا لباس هایی متفاوت بپوشند و دو نمونه عکس و فیلم متفاوت در روز عروسی و قبل از آن داشته باشند. به خاطر داشته باشید آتلیه عروس هزینه جداگانه برای فرمالیته عروسی از شما دریافت می کنند و هزینه سفر هم به عهده زوجین می باشد همچنین باید هزینه جداگانه برای درست کردن مو، آرایش خود و حتی تهیه لباس در نظر بگیرید.

یکی از مزیت های فرمالیته این است که شما یک پکیج کامل عکس و فیلم خواهید داشت که این امر باعث می شود دیرتر برای مراسم خود حاضر شوید و با خیالی راحت استراحت کنید تا با خیلی آسوده به آرایشگاه بروید و تمام برنامه ریزی ها خود را انجام دهید و در مهمترین جشن عمرتان خستگی کمتری داشته باشید. به هرحال انتخاب فرمالیته عروسی به عهده عروس و دامادها می باشد و هیچ اجباری در انتخاب آن نیست.

فیلم و عکس مراسم عروسی

در مورد فیلم عروسی و همچنین فرمالیته سه روش در اختیار شما قرار می گیرد، در ابتدا آتلیه عروس فیلمی خام و تدوین نشده از مراسم شما در اختیارتان قرار می دهد زیرا شما حق دارید تمامی فیلم ها را داشته باشید. سپس فیلمی ادیت شده را به شما نشان می دهند و شما می توانید در مورد بخش های مختلف آن نظر بدهید و آن چیزی که مد نظرتان است را از مجموعه خود بخواهید و در آخر با توجه به نکاتی که می خواهید لحاظ شود فیلم خود را تحویل بگیرید.

آلبوم چاپ شده عکاسی چه در روز عروسی و چه در فرمالیته معمولا در پکیج آتلیه قرار ندارد و شما باید هزینه ای جداگانه با توجه به سایز عکس ها و تعداد آن ها در نظر بگیرید. همچنین اینکه این عکس ها با چه کیفیتی و به طور کلی دیجیتالی به شما می رسد یا خیر آتلیه با آتلیه تفاوت دارد و قبل از عقد قرار داد حتما در این موارد از آن ها سوال کنید و به توافق تا بعد ها دچار مشکل نشوید و ناراحتی پیش نیاید.

آتلیه عروسی پرهان

آتلیه عروسی پرهان با سابقه درخشان و تجربه بالا در زمینه فیلمبرداری و عکاسی حرفه ای مجالس عروسی آماده است تا قاب خاطره ای جذاب و بیاد ماندنی از خاص ترین شب زندگی تان را ثبت کند و در اختیارتان قرار دهد. تیم آتلیه پرهان به همراه کادری متخصص و مجرب خود پذیرای شما عزیزان می باشد تا با قیمت های باورنکردنی، بهترین خدمات را به شما ارائه دهند.

×

Hello!

برای ارتباط با کارشناس بر روی تصویر کلیک کرده یا پیام خود را به ایمیل ما ارسال نمائیدparhanstudio@gmail.com

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟