امروزه عکاسی به یک صنعت و هنر تبدیل شده است و آتلیه عکاسی گوناگونی در جهان تاسیس شده اند. آشنایی با عکاسی یا به طور کلی عکاسی به یک موضوع مفصل می تواند منجر شود که ارتباطی به گروه سنی افراد ندارد و می توانند علاقه خود را از پیر تا جوان به این هنر ابراز کنند. بعضی از افراد جذابیت عکاسی می باشند. از کلیک کردن بر روی دکمه تا ایده پردازی و ثبت تصاویر خارق العاده، همه و همه این هنر را به یک صنعت جذاب تبدیل کرده است که بسیاری از افراد در سرتاسر دنیا مشغول به این هنر هستند.

علاوه بر این در این هنر نیز هر کسی نمی تواند متخصص در همه زمینه ها باشد، عده ای متخصص در عکاسی پرتره هستند، عده ای آشنا با عکاسی کودک هستند، برخی تخصص در مجالس عروسی دارند، برخی در زمینه صنعتی فعالیت می کنند و… شاخه هایی هستند که به صورت جداگانه می شود در آن حرفه ای شد.

آشنایی با عکاسی | نکات و ایده برای عکاسی پرتره

شما احتمالا در بسیار از دفاتر، رستوران ها، هتل ها، نمایشگاه ها و… به سادگی سبک عکاسی پرتره را دیده باشید. بعضی ها نیز علاقه مند هستند تا پرتره خانوادگی خود را در خانه خود نصب کنند و به گونه ای مهمانان خود را تحت تاثیر قرار دهند. بنابراین اگر به دنبال طرح هایی خاص و منحصر به فرد در عکاسی هستید می توانید با استخدام یک عکاس حرفه ای تصاویر متفاوت و زیبایی از پرتره خود داشته باشید.

به همین ترتیب پرتره های عروسی نیز سبک و سیاق خاصی را به آلبوم عروسی شما می بخشند. چه بسا بسیاری از عروس و دامادها پرتره خود را در جشن عروسی یا در فضایی سرسبز و دلربا می گیرند و در منزل خود نصب می کنند تا با هر دفعه دیدن آن قسمتی از خاطره بهترین جشن عمرشان زنده شود.

لنز مناسب انتخاب کنید

برای آشنایی با عکاسی بهتر است بدانید انتخاب لنز تاثیر بسیار زیادی در عکاسی دارد. یک لنز وسیع تر مسلما منظره وسیع تری را می گیرد بنابراین مناطق بیشتری را نیز شامل می شود اما یک لنز تله عکس باریک تری را می گیرد به همین دلیل بهتر است برای سبک پرتره از لنز تله استفاده کرد تا اهمیت ویژه ای به شخص، یا اشیای مورد نظر یا سوژه ای که انتخاب کردید بدهد.

سرعت شاتر

همیشه توصیه می شود از سرعت شاتر بالاتر نسبت به فاصله کانونی مؤثر استفاده شود در غیر این صورت دوربین تکان می خورد و نتایج تار می دهد.

نقش بازتاب دهنده

این یک روش عالی برای روشن کردن عکس ها به خصوص برای پرتره ها می باشد و به زیبایی ظاهری حرفه ای آن ها کمک بسیاری می کند. برای آشنایی با عکاسی بهتر است کمی در مورد آن بدانیم.

بازتابنده ها نور را به داخل تصاویر پرتاب می کنند و سایه های غیر دلخواه را در پرتره ها پر می کنند. حتماً بسیاری از عکاسان حرفه ای را دیده اید که از بازتابنده ها به خصوص در عروسی ها یا برای ساخت نمونه کارها از مدل ها استفاده می کنند.

عکس های پرتره

یکی از مهمترین نکات که باید در خاطر داشته باشید غرفه ها و نمایش های پرتره است. نمایش ها، حالت ها، نگاه ها و بسیاری از موارد دیگر نقش بسزایی برای انتخاب پرتره دارند. به یاد داشته باشید در عکاسی پرتره لازم است تا با عکس حسی که می خواهید را به بیننده منتقل کنید و این حس همان سوژه و حالتی است که شما برای آن چه ایده پردازی کرده اید در نظر گرفته اید.

آشنایی با عکاسی | خدمات روتوش

اگر نمی دانید چگونه عکس های خود را در آن طور که می خواهید درست کنید یا تصحیح رنگ را در lightroom انجام دهید. شما می توانید از خدمات و بخش هایی که به طور حرفه ای در امر روتوش فعالیت می کنند کمک بگیرید یا کار را به آن ها بسپارید. همچنین اگر قصد راه اندازی آتلیه عکاسی را دارید حتما یک روتوش کار حرفه را در تیم خود باید داشته باشید.

آشنایی با عکاسی | عکاس حرفه ای

یک عکاس واقعی کسی است که ظاهر تازه ای به عکس می بخشد و آن تصویر را دوباره تعریف می کند. بنابراین در هنگام عکاسی خلاقیت شخصی فرد نیز اهمیت بسیار ویژه و پُررنگی دارد. تنظیم کنتراست های مناسب ، بزرگنمایی و تمرکز روی قسمت های مناسب یک عکس که باعث افزایش کلی ظاهر می شود بسیار مهم است. علاوه بر این ، تلاش برای هر چیز جدید یا چیزهای دیگر می تواند نتایج فوق العاده ای را برای شما به وجود آورد.

اینها برخی از نکات مفید برای عکاسی بودند. قبل از گرفتن یک عکس، موارد دیگری وجود دارد که باید در نظر بگیرید و از آنها استفاده کنید. چه عکس در محیط داخلی باشد و چه در فضای باز ، برای رسیدن به نتایج عالی و تمجید از کارهایتان ، باید هر ویژگی ریز را نیز با جزئیات در نظر بگیرید. اگر واقعاً علاقه مند به عکاسی هستید و می خواهید مهارت ضبط احساسات طبیعت را به دست آورید ، پس بررسی مجموعه حیرت انگیز تصاویر زیبا از غروب خورشید عکاسی برای شما ضروری خواهد بود. این امر سبب می شود در مناسبت های مختلفی عکس های شگفت انگیز ثبت کنید نظیر مراسم عروسی، عکس های گروهی، جشن های تولد، عکس های پرتره و بسیاری موارد دیگر.

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

Hello!

برای ارتباط با کارشناس بر روی تصویر کلیک کرده یا پیام خود را به ایمیل ما ارسال نمائیدparhanstudio@gmail.com

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟