هنر عکاسی طی یکی دو دهه پیش پیشرفت چشمگیری داشته و به سرعت تکامل پیدا کرده است. یکی از مواردی که می توانید برای سالیان بعد از بهترین جشن زندگی خود به یادگار داشته باشید آلبوم عروسی می باشد.

به دلیل مشغله ای که زوجین قبل از مراسم عروسی خود مانند انتخاب تالار، انتخاب آتلیه عروس و باغ و… دارند شاید فرصتی برای انتخاب و فکر کردن آلبوم عروسی خود نداشته باشند اما بهتر است اگر می خواهید گزینه های بیشتری برای عکس های آلبوم خود داشته باشید، در مورد عکس هایی که می خواهید داشته باشید با عکاس خود صحبت کنید.

امروزه این آلبوم ها حاوی پرتره های مطرح شده می باشند اما برخی می خواهند عکس های در فضای باز و محیط بیرون یا د طبیعت بکر داشته باشند پس بهتر است در تمامی این موارد با عکاس و آتلیه مورد نظر خود هماهنگی و مشورت کنید.

1# آلبوم عروسی | لباس عروس

شما به عکس از لباس خود نیاز دارید! البته می توانید لباس عروسی خود را بپوشید و اگر مایل هستید یک پرتره قدی و انفرادی از خود داشته باشید. همچنین می توانید یک تصویر “زندگی” از لباس عروس روی چوب لباسی داشته باشید، به خصوص اگر تنظیم کامل برای این امر مهیا باشد.

2# آلبوم عروسی | کفش

ممکن است شما ساعت ها روی انتخاب کفش خود برای مراسم عروسی وقت صرف کرده باشید ولی با این حساب به اندازه لباس مراسمتان به آن توجه نشود، می توانید از پاهای خود یا جفت قرار دادن کفش ها در کنار هم با پس زمینه ای توری سفید عکسی جذاب بگیرید.

3# آلبوم عروسی | جزئیات

ممکن است دوست داشته باشید آلبوم شما عناصر خاصی را در برگیرد نظیر: لوازم التحریر عروسی (دعوت نامه ، منو ، و غیره) ، دسته گل ، بوتون ، جواهرات و لوازم جانبی دیگر ، وسایل دکور مراسم ، بالش انگشتر ، علائم و غیره. لیستی از عکس های که می خواهید داشته باشید را آماده و حتما برخی وسایلی که لازم و ضروری است را تهیه کنید.

عکس های رسمی فراموش نشود

رویکرد بیشتر عکس ها ژورنالی می باشد با این حال برخی مایل می باشند که عکس های در حال حرکت و پرتره ای یا حتی تک نفره داشته باشند. در کنار تمام این موارد فراموش نکنید که عکس های رسمی مانند عکس با پدر و مادر خود و همسرتان، عکس با اعضای فامیل و مهمان هایتان را در آلبوم خود به یادگار داشته باشید.

4# آلبوم عروسی | نگاه اول

اگر نمی خواهید قبل از مراسم همدیگر را ببینید که این مورد را فراموش کنید. اما اگر می خواهید قبل از مراسم در دیداری عاشقانه همدیگر را ملاقات کنید و اولین نگاه یکدیگر را در قاب لباس دامادی و عروسی ثبت کنید تصویری بسیار رمانتیک، ماندگار و فوق العاده ای خواهد شد.

5# آلبوم عروسی | پیاده روی در راهرو

لحظه ورود شما یا پایین آمدن شما از پله های تالار تصویر بی نظیری را در قاب خاطرات شما به یادگار می گذارد.

6# آلبوم عروسی | تبادل حلقه ها

بدون شک یکی دیگر از بهترین لحظات عروسی تبادل حلقه های عروسی می باشد، آلبوم شما بسیار رمانتیک می شود وقتی عکسی از لحظه تبادل حلقه های خود را به ثبت برسانید و در آن بگنجانید.

7# آلبوم عروسی | اولین بوسه

اولین بوسه شما به عنوان زن و شوهر و پیوندتان با یکدیگر لحظه ای به یاد ماندنی و رمانتیک می باشد، بنابراین ثبت چنین لحظه ای می تواند عاشقانه باشد.

8# آلبوم عروسی | تالار یا باغ پذیرایی

هنگامی که محل برگزاری عروسی شما هنوز خالی از مهمانان است می توانید عکسی از فضای آن جا، قطعات و لوازم دکوری، اجزا و عناصر روی میز و محیط داخل سالن بگیرید و در آلبوم خاطرات بهترین جشن عمرتان به یادگار داشته باشید.

هارمونی عکس های سفید و سیاه و رنگی

بهتر است قبل از مراسم عروسی به اینکه چه تعداد عکس سیاه و سفید و رنگی می خواهید فکر کرده باشید، برای حلقه و جزییات عروسی، خب عکس سیاه و سفید بهتر است و توصیه می شود. همچنین برای گل ها، کیک ها، فضای سالن و مواردی از این قبیل عکس رنگی پیشنهاد می شود.

9# آلبوم عروسی | اولین رقص

اگر رقصیدن را در برنامه های خود گنجانده اید و می خواهید قسمتی از جشن تان باشد حتما این لحظه کلاسیک و فضای عاشقانه را ثبت کنید.

10# آلبوم عروسی | تصادفی

ممکن است در بین این عکس ها برخی از تصاویری که در حین مراسم از شما و مهمان هایتان گرفته شده است که رضایت و شادمانی را در چهره آن ها نمایان می کند، نظر شما را جلب کرده باشد. می توانید با عکاس خود برای ثبت این لحظات هماهنگی و برنامه ریزی کنید.

البته این امر حتما نیاز به برنامه ریزی ندارد. برخی از زوج ها مایل اند بیشتر عکس های دو نفره داشته باشند. همچنین برخی نیز برای اینکه استرس کمتر و زمان بیشتری داشته باشند ترجیح می دهند این موارد در روزی متفاوت انجام دهند.

برنامه ریزی و چیدمان پایانی

هنگامی که می خواهید عکس های آلبوم خود را انتخاب کنید، دوست دارید با ورق زدن آلبوم چگونه به نظر برسد؟
می توانید بر روی جزییات نظیر کیک، حلقه، فضای باغ یا تالار و… به عنوان پس زمینه تمرکز کنید و عکسی از محدوده کلی عروسی تان داشته باشید.

همچنین می توانید آلبوم خود را به صورت داستانی تهیه کنید که با ورق زدن آن انگار داستانی را از ابتدای آشنایی تا روز عروسی برای شما تعریف می کند.

ثبت لحظات گوناگون

شما ممکن است زمان زیادی را برای کیک مورد نظر خود صرف کرده باشید پس داشتن عکسی از کیک عروسی خود قطعا می تواند جالب باشد.
اگر می خواهید از لحظه خروج خود در آخر مراسم نیز عکسی به تصویر بکشید بهتر است از الان به فکر داشتن یک خروجی چشمگیر باشید.

بررسی آخر

برخی از آتلیه ها و عکاسان علاوه بر آلبوم اصلی، آلبوم کوچکی ارائه می دهند تا حمل آن ها آسان باشد و به راحتی به نزدیکان خود نشان دهید البته یادتان باشد که اگر چنین موردی را بخواهید سفارش دهید لازم است در مورد عکس های آن تصمیم بگیرید.
همچنین لازم به ذکر است که برای عکس های پرتره و تمام قدی که ممکن است بخواهید در منزل خود نصب کنید تصمیم بگیرید.
در پایان این نکته را به عرض شما برسانیم که حتما از قیمت آلبوم، پکیج و سایر موارد اطلاع داشته باشید چرا که ممکن است برخی هزینه ها از قبیل آلبوم در پکیج عکاسی نباشد.

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

Hello!

برای ارتباط با کارشناس بر روی تصویر کلیک کرده یا پیام خود را به ایمیل ما ارسال نمائیدparhanstudio@gmail.com

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟