آیا می خواهید از مراسم عروسی با یک لنز و یک دوربین عکاسی کنید؟ تا به حال تجربه این کار را داشته اید؟ باور کنید، گاهی اوقات عکاس ها با تجهیزات کم و محدود خلاق تر عمل می کنند. ممکن است این کار روش شما نباشد و یا آن را نپسندید اما گاهی پیش می آید وسایل و ابزار کافی را به همراه داشته باشید. عکاسان حرفه ای معمولا 6 تا 7 لنز در مراسم عروسی همراه خود دارند و دستیارشان هم 2 تا 3 لنز کمکی دارد، اما می توان این کار را به یک لنز هم انجام داد.  در این جا به همین مساله می پردازیم که چطور می توانید تنها با یک لنز از مراسم عروسی عکس برداری کنید.

به عنوان عکاس عروسی باید بدانید که بهترین لنز برای آتلیه عکاسی چه نوع لنزی است. انتخاب اول بیشتر عکاسان لنز 35 میلی متری یا لنزهای مخصوص زوم است.

در متن ذیل به شگردهایی اشاره می کنیم که به شما کمک می کند با یک لنز و یا یک دوربین در مراسم عروسی عکاسی کنید:

 

شگردهای حرفه ای عکاسی با یک لنز و یک دوربین

 

1- روی تصویر صورت ها و پرتره ها تمرکز داشته باشید.

بهترین لنز برای عکاسی از صورت و پرتره، لنز های 35 میلی متری است. مراسم عروسی بیشتر از هر کس دیگری مربوط به خود عروس و داماد است؛ پس بیشتر روی این دو نفر تمرکز کنید. هر چه بیشتر از صورت و پرتره مهمانان و زوج ها عکس بگیرید، در نهایت می توانید آلبوم زیبایی از آنها بسازید و به مشتری خود ارائه دهید.

 

 

2- برای عکاسی از عکس های دسته جمعی، گروه ها را به دسته های کوچک تر تبدیل کنید.

یکی از وظایف شما در مراسم عروسی، عکاسی از مهمانان است و شاید برای شما سخت باشد که گروه های بزرگ اقوام و دوستان را با لنز 35 میلی متری یا لنز زوم مثل 8/2 میلی متری، در قالب یک عکس جا بدهید. گاهی میهمانان از عکاس می خواهند از آنها عکس دسته جمعی بگیرد به طوری که همه آنها در تصویر دیده شوند اما این امر با محدودیت تجهیزات و دوربین های شما قابل انجام نیست.

اینکه چگونه آنها را به گروه های کوچکتر تقسیم کنید تا در لنز دوربین شما جای بگیرند، کار جالبی خواهد بود. حتی باید از ساقدوش های عروس و داماد نیز عکس بگیرید. به شما توصیه می کنیم که به جای اینکه در یک شات از همه میهمانان به همراه عروس و داماد عکس بگیرید، گروه های دو نفره درست کرده و عکاسی کنید.

3- با وجود محدودیت هایی که دارید، خلاق باشید.

حتما به این فکر می کنید که آیا می توانید با یک لنز، عکسی بدون ایراد از مراسم عروسی و میهمانان بگیرید؟ به طور حتم به عنوان یک عکاس می دانید که محدودیت ها ممکن است گاهی اوقات، در روند کار مشکل ایجاد کند. شاید امروز بهترین لنزهای عکاسی از مراسم عروسی را همراه نیاوردید؛ توصیه می کنیم مثبت نگر باشید و با اعتماد به اینکه می توانید این شرایط را مدیریت کنید، با یک لنز و دوربین کار خود را به بهترین نحو انجام دهید.

 

4- به مهارت عکاسی خود اعتماد داشته باشید نه به ابزارها!

شما شیوه عکاسی را به خوبی می دانید و برای آن آموزش دیده اید. ادوات و تجهیزات تصویر برداری، ابزارهایی هستند که به شما اجازه عکاسی می دهند؛ اما شما می توانید با اعتماد و اطمینان به خود و مهارتتان، همه چیز را مدیریت و کرده و به خوبی پیش ببرید. تنها این باور به خود است که به شما کمک می کند با یک لنز و یک دوربین از مراسم عروسی تصویر برداری کنید.

5- ابزار کمتر، درام کمتر

ادوات و تجهیزات زیادی که با خود حمل می کنید، حواس شما را بیشتر پرت می کند و شما را از مسیر اصلی منحرف می کند؛ به طوری که دائما برای هر شات باید لنزها را عوض کنید. این ادوات متنوع زمان زیادی از شما می گیرد تا تصمیم بگیرید کدام لنز و کدام دوربین برای هر ژست عروس و داماد و میهمانان و ساقدوش ها مناسب تر است. اما با یک لنز و یک دوربین می توانید بیشتر بر عروس و داماد تمرکز داشته باشید و همین امر است که موجب می شود شما در کار خود بهترین باشید و هنرمندانه ترین تصاویر را در آلبوم خاطرات عروس و داماد جای دهید.

 

 

6- از یک فیلتر برای ویرایش تمام عکس ها استفاده کنید.

ضروری است که عکس ها را قبل از تحویل به مشتری ویرایش کنید. این روش برای عکاسان حرفه ای مناسب است که از طریق یک فیلتر، عکس های خود را ویرایش می کنند.

امیدواریم با این راهنما و روش های ارائه شده آموخته باشید که چگونه تنها با یک لنز، از مراسم عروسی عکسبرداری کنید.

در صورتی که شما تجربه و یا پیشنهادی برای انجام عکاسی با یک لنز و یک دوربین دارید می توانید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

×

Hello!

برای ارتباط با کارشناس بر روی تصویر کلیک کرده یا پیام خود را به ایمیل ما ارسال نمائیدparhanstudio@gmail.com

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟