لباس عروس مهمترین خرید شما می باشد، همچنین در زمان انتخاب آن تجربه ای وصف ناشدنی ای را تجربه می کنید چرا که لباس بهترین شب عمرتان را می پوشید. همه خانم های از کودکی آرزوی پوشیدن لباس عروس خود را دارند پس این امر بسیار مهم می باشد تا با دقت بسیار بالا در لباس خود را انتخاب کنید.

برای خرید لباس به جنس پارچه، دوخت، تن خور، سنگ دوزی، مکان خرید، زمان، بودجه و… باید توجه کنید و آن ها را در نظر بگیرید در ادامه قصد داریم نکاتی را در این مورد به شما عرض کنیم پس با ما همراه باشید.

آتلیه عروس ، کترینگ عروسی، انتخاب باغ و لباس عروس و بسیاری موارد دیگر که باید برای جشن و مراسم خود باید با دقت بسیار زیادی انتخاب کنید چرا که در انتخاب نامناسب نمی توانید جایگزینی پیدا کنید.

لباس عروس | خرید لباس، تجربه ای وصف ناشدنی

بعضی از عروس ها در هنگام خرید لباس مراسم عروسی خسته و سردرگم می شوند، مواردی مثل سردرگمی در زمان ملاقات، نمونه لباس هایی که مناسب نیستند، برخورد نامناسب فروشندگان، حرفه ای نبودن اعضای فروشگاه و بسیاری موارد دیگر می تواند شما را آزرده خاطر کند. مطمئن شوید که زمان کافی را برای خرید لباس اختصاص داده اید، بوتیک ها باید بهترین اجناس خود را که متناسب با استایل و تم شما می باشند را نشان دهند، اگر مزون یا بوتیکی موجب دلسردی شما شد نگران نباشید خرجش کمی پیاده روی و بازدید از مزون های دیگر است.

زمان کافی اختصاص دهید

شما می بایست زمان کافی را برای خرید لباس عروس اختصاص دهید، بهتر است از حداقل از 8 ماه قبل برای این موضوع زمان صرف کنید تا بهترین مدل و لباس ها را ببینید و با خیالی آسوده انتخاب کنید همچنین زمان کافی باعث می شود تا خیاطی که لباس شما را می دوزد با استرس کمتری وقت صرف کند تا به بهترین نحو و آرامش بیشتری روی لباس شما وقت بگذارد.

مقدار بودجه خود را مشخص کنید

برای این که خرید راحت تری داشته باشید و دچار دلسردی و سردرگمی نشوید می بایست بودجه خود را مشخص کنید و مقدار مبلغی که می خواهید برای لباس خود هزینه کنید کنار بگذارید، همچنین این موضوع کمک می کند به فروشنده بگویید لباسی متناسب با بودجه شما در نظر بگیرد و آن ها نیز در این امر بهتر می توانند به شما کمک کنند و راهنمایی های مفید بدهند.

لباس عروس | متناسب با تم و سبک جشن عروسی

در هنگام انتخاب لباس عروسی خود به این که می خواهید مراسم خود را چگونه برگزار کنید فکر کنید. جشن شما در چه فصلی خواهد بود؟ یک مهمانی رسمی است یا جشنی خودمانی؟ در یک باغ با فضای باز و طبیعت دلباز یا تالاری رسمی و سبک های تاریخی؟ تمامی این موارد را در نظر بگیرید و سپس انتخاب کنید همچنین می توانید لباس مد نظر خود را انتخاب کنید یا پارچه مناسبی را تهیه کنید و به خیاط جزییاتی که می خواهید اضافه شود بگویید. همچنین با جست و جو و تحقیق در شبکه های مجازی و دنیای اینترنت می توانید از ایده های مختلف الگوبرداری کنید.

لباس عروس | به جزییات توجه خاص کنید

لباسی که بر تن می کنید برش ها و خطوط مختلفی دارند که باعث می شود برخی نقاط آن متناسب با فرم بدن شما باشد تن خور شما باشید اما توجه به قسمت هایی که ممکن است مورد رضایت شما نباشد مورد بحث ماست و اهمیت دارد :

  • لباس خط امپراطوری، پاهای کوتاه را بلند تر نشان می دهند
  • لباس کمر رها شده، کمر کوتاه را جبران می کند
  • گردن های V بسیار لاغر و متناسب برای عروس های قد بلندتر و لاغر اندام تر است

وسوسه نشوید، قسمت هایی از بدن خود را که مورد رضایت شما نیستند زیر لایه هایی از پارچه های ساختاری پنهان کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که لباس عروسی شما متناسب با فرم و استایل شما می باشد تا مبادا عکس های خود را که دیدید موجب آزردگی شما شود.

در نظر گرفتن فرهنگ

حتما در انتخاب لباس عروس خود فرهنگ و اعتقادات مذهبی خود و همسرتان را در نظر بگیرید و متناسب با آن لباسی پوشیده یا باز را انتخاب کنید.

مدل خود را انتخاب کنید

قبل از آن که لباس خود را خریداری کنید از قبل مدل آن را انتخاب کنید و با طراح خود مشورت کنید. زیرا ممکن است لباس مناسب فرم بدن شما نباشد. می توانید از سایت های مختلف، مجله های گوناگون عروس، مزون های عروس، شبکه های مجازی ای که در این مورد فعالیت می کنند و… تحقیق کنید تا با سبک های مختلف آشنا شوید.

ابتدا باید بدانید چه لباسی را می خواهید انتخاب کنید. کلاسیک یا مدرن، آستین دار یا بدون آستین، پوشیده یا باز و… به هرحال لباس شما می بایست متناسب با اندام شما باشد و حتما آن را بپوشید و نسبت به خواب و دوخت لباس اطمینان حاصل فرمایید. لازم به ذکر است که در هنگام انتخاب لباس عروس خود با توصیه ها فروشنده توجه کنید چرا که این توصیه ها متناسب با بودجه شما و تجربه های آنان می باشد.

به خاطر داشته باشید لباس عروسی خود را یک بار انتخاب می کنید به همین دلیل این لباس باید مناسب بهترین لحظه زندگی تان باشد، پس لازم است تا با دقت و وقت کافی برای آن حوصله به خرج دهید و بهترین طرح و لباس مد نظر خود را متناسب با هزینه ای که در نظر گرفته اید سفارش دهید.

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

Hello!

برای ارتباط با کارشناس بر روی تصویر کلیک کرده یا پیام خود را به ایمیل ما ارسال نمائیدparhanstudio@gmail.com

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟