به طور کلی ساقدوش به کسی گفته می شود که به اصطلاح دوش به دوش عروس و داماد قدم برمی دارد از همین رو معمولا از بین آشنایان درجه یک یا دوستان زوج ها انتخاب می شوند. در ادامه با وظایف ساقدوش عروس آشنا می شویم.

در گذشته به تعداد مدعوین جشن عروسی ساقدوش انتخاب می شد اما امروزه به دلیل گسترش شرکت های تشریفاتی این تعداد کاهش یافته است. امروزه ساقدوش های تیپ و استایل یکدست و خاصی دارند که متناسب و هماهنگ با مراسم مورد نظر می باشد. همچنین ساقدوش های سوژه ها و بسیار خوب آتلیه عروس عکاسی نیز می باشند اما این تنها دلیل انتخاب ساقدوش نیست.

بلکه هدف انتخاب از بهترین دوستان عروس و داماد می باشد تا در شرایط مهم زندگی آنان را همراهی کنند و در این بین وظایفی نیز برعهده دارند که برای کمک به عروس و داماد آن ها را انجام می دهند. این وظایف می تواند از انتخاب آتلیه عروس باشد تا تهیه لباس و هرچیزی که برای جشن عروسی لازم است. در ادامه با توضیح مختصری از تعریف ساقدوش قصد داریم وظایف آن ها را به شما توضیح دهیم.

وظایف ساقدوش عروس | لباس و ظاهر ساقدوش

برای شیک و مجلل شدن مراسم عروسی تان بهتر است از مراکز معتبر و برند لباس های آنان را خریداری کنید، برای بهتر دیده شدن نیز می توانید لباس های آنان را با دکور مجلس خود یکدست کنید تا به طرح بندی و دکوراسیون مراسم شما نیز بیاید.

وظایف ساقدوش عروس | هزینه های ساقدوش

اصولا میزبان موظف است تمامی هزینه های خرید لباس ساقدوش اعم از کفش، لباس، شلوار، کراوات و… را پرداخت نماید اما اگر شرایط بر گونه ای نیست که بتوانید تمامی هزینه ها را پرداخت کنید می توانید از آن ها درخواست کنید تا لباس های خود را هماهنگ با یکدیگر انتخاب کنند.

وظایف ساقدوش عروس قبل از برگزاری مراسم

برنامه ریزی مراسم عروسی و آماده کردن زمینه های این بخش یکی از سخت ترین کارهای ممکن می تواند باشد در عین حال این جشن برای هر شخصی بهترین و رمانتیک ترین جشن عمرش می باشد و هیچکس نمی خواهد کوچکترین مشکلی در آن به وجود بیاید. به همین دلیل برای تقسیم کارها عده ای به شما در قالب ساقدوش کمک می کنند. اگر در این بین افراد یا دوستانی را می شناسید که قبل از شما ازدواج کرده اند یک شانس بزرگ دارید که با تجربه فراوان خود می تواند کمک بی شماری به شما کند.

در نوشتن لیست برنامه ریزی به شما کمک می کنند

عروس و داماد به دلیل مشغله های بسیاری که قبل از مراسم عروسی خود دارند ممکن است برخی موارد را از دست بدهند و یادشان برود از این رو یکی از وظایف ساقدوش عروس کمک کردن به زوج ها می باشد تا موردی از قلم نیندازند.

در مسائل مهم عروسی کمک شما می باشند

بعد از آن که تاریخ روز عروسی مشخص شد کارهای بسیار مهم روز عروسی شروع می شود از خرید لباس، اجاره سالن، نوبت آرایشگاه، انتخاب آتلیه عروس و تمامی موارد لازم برای روز عروسی که به کمک ساقدوش های خود می توانید انجام بدهید. ساقدوش ها همچنین می توانند در مسئولیت تهیه لیست های عروس و داماد را برعهده بگیرند تا آن ها به کارهای مهم تر خود رسیدگی کنند.

مشارکت در تهیه کارت عروسی

اگر ساقدوش های شما از دوستانتان باشد علاوه بر اینکه آن ها می توانند در این امر مهم به شما یاری رسانند، این جمع دوستانه می تواند بهانه خوبی برای آخرین روزهای مجردی باشد و از آن نهایت لذت را ببرید و خاطره ای خوش و بیاد ماندنی بجا بگذارید.

می توان به موارد بسیار دیگری نیز تا قبل از مراسم عروسی اشاره کرد که به غیر از موارد بالا، تعداد دیگر از وظایف ساقدوش عروس را به شما معرفی می کنیم :

  • کمک کردن به مهمانان و شرکت کنندگان جوان
  • آماده کردن لباس عروس و داماد و کمک کردن به آن ها در هنگام پوشیدن
  • چک کردن غذای عروسی و اطمینان از کیفیت مناسب شام عروسی
  • مراقب مادر عروس و داماد نیز از وظایف ساقدوش عروس باشد و در صورت نیاز به آن ها در مواردی کمک می کنند
  • آماده کردن شما قبل از ورود به مراسم عروسی و داخل شدن از ورودی درب
  • در طول مراسم از دسته گل انتخاب شده مراقبت می کنند
  • چک کردن تعداد مهمانان
  • مراقب وسائل شما می باشند
  • مراقب صندلی ها و تدارکات میزبانی مجلس شما هستند تا همه موارد بر طبق نظم پیش برود
  • اگر در مراسم خود بخواهید سخنرانی کنید می توانید این کار را به عهده ساقدوش های خود واگذار کنید

وظایف ساقدوش عروس بعد از مراسم عروسی

سعی کنید صبح روز بعد از مراسم برای آماده کردن عروس آماده باشید تا با از این کار و وقت شناسی شما لذت ببرند.
در هنگام مراسم روحیه و آرامش خود را حفظ کنید و لبخند بزنید تا این انرژی به عروس و داماد و خانواده های آن ها منتقل شود همچنین در پذیرایی از مهمانان برای بهتر برگزار شدن مراسم کمک کنید.

یادتان باشد امور مراسم را طوری کنترل کنید تا بر طبق خواسته عروس و داماد باشد مسائلی از قبیل نگهداری از هدایا و شاباش، کسانی که می خواهند عکس بگیرند و لیستی از عکس هایی که باید گرفته شود و برخی موارد دیگر که در بالا ذکر شده است.

سعی کنید با آرامش و متانت خود از استرس و اضطراب عروس و داماد کم کنید تا رمانتیک ترین شب عمرشان را با خیالی آسوده برگزار کنند.

درست است که بیشتر موادی که گفته شد، امروزه به کمک تیم های تشریفات عروس انجام می شود و تمامی موارد عروسی شما را به عهده می گیرند اما یادتان باشد تعدادی ساقدوش هر چند کم تعداد به فضای مراسم شما جلوه ویژه ای می بخشد و مراسم شما را رنگین تر و متمایزتر می کنند.

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

Hello!

برای ارتباط با کارشناس بر روی تصویر کلیک کرده یا پیام خود را به ایمیل ما ارسال نمائیدparhanstudio@gmail.com

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟