فیلمبرداری عروس و داماد | اهمیت آن و همچنین معرفی تجهیزات فیلمبرداری

در ابتدا لازم است شما را کمی با فیلمبرداری عروس و داماد و آشنایی با تاریخچه و تجهیزات آن آشنا کنیم. فیلمبرداری از مهمترین پارامترها در مراسم عروسی می باشد. جشن عروسی و احساسی ترین شب هر شخصی، لحظه ای است نه تنها کسی از یادش نمی رود بلکه می خواهد آن را به صورت عکس و فیلم خاطره انگیز به نمایش درآورد.

به همین دلیل به آتلیه عکاسی روی می آورند تا سپردن این امر مهم را به آن ها را واگذار بنابراین اینطور که از مشخص است انتخاب یک آتلیه عروسی که قابل اعتماد باشد و بتوان کار را به او سپرد احتیاج به اندکی تحقیق در مورد تیم مجموعه، تخصص، قیمت آتلیه عروس و داماد و موارد دیگر نیاز دارد تا با خیال آسوده مطمئن باشیم برای سالیان سال خاطرات این شب عزیز را به همراه داریم و بهترین و رمانتیک ترین لحظات شب عروسی مان به نحو احسن به تصویر درآمده اند.

فیلمبرداری عروس و داماد | تاریخچه و نکاتی در مورد آن

خیلی ها بر این معتقدند که یک فیلم متحرک بسیار خوش ساخت تر از یک عکس ثابت و بی روح است چرا که یک عکس فقط حس بینایی شما را القا می کند اما یک فیلم علاوه بر حس بینایی و هم چنین شنوایی حالتی از حس پویای را در شما بیدار می کند. به همین دلیل اولین فیلم متحرک به مدت چند ثانیه اولین بار در سال 1878 ساخته شد و تاکنون این صنعت به یکی از بزرگترین صنایع روز دنیا تبدیل شده است.

تفاوت فیلمبرداری و تصویربرداری

تصویربرداری شامل تمام رسانه ها می باشد ولی فیلمبرداری فقط تصاویر متحرکی که بر روی نگاتیو ضبط می شوند البته امروزه از اصطلاح فیلمبرداری برای تصویربرداری نیز استفاده می شود. تصویربرداری یا همان فیلمبرداری پس از گذشت چندین سال در دسترس عموم مردم قرار گرفت به همین امروزه فیلمبرداری عروسی یکی از مهمترین اجزاء جدایی ناپذیر یک مراسم عروسی می باشد.

فیلمبرداری عروس و داماد | آشنایی با تجهیزات فیلمبرداری

بد نیست با برخی از تجهیزات فیلمبرداری عروس و داماد آشنا شویم که هر کدام نقشی اساسی در ثبت زیباترین لحظه عمرتان می تواند داشته باشد. آشنایی با اصطلاحات و لوازم این هنر و همچنین کار کردن آن ابن امکان را به شما می دهد تا بیشتر با سلیقه خود آشنا شوید و از آتلیه مورد نظر بخواهید متناسب سلیقه شما مراسمتان را ضبط کنند.

از سری وسایل مهم فیلمبرداری عروس و داماد می توان به این موارد اشاره کرد :

  1. کرین (CRANE)
  2. دوربین اسلو (SLOW CAMERA)
  3. رونین (RONIN)
  4. هلی شات (HELISHOT)
  5. اٌسمو (OSMO)
  6. صدابرداری (SOUND RECORD)
  7. گیمبال (GIMBAL)
  8. پروجکشن (PROJECTION)

در ادامه قصد داریم هر کدام را به صورت جداگانه برای شما شرح دهیم.

فیلمبرداری عروس و داماد | معرفی تجهیزات

در این بخش سعی کرده ایم به صورت جداگانه به هر کدام از بخش های تجهیزات فیلمبرداری بپردازیم و شما را با آن ها و نوع کارایی آن ها آشنا کنیم تا کمکی باشد سبک مورد علاقه خود را پیدا کنید و بتوانید از آن در مراسم عروسی خود استفاده کنید.

کرین

کرین یکی از وسایل و تجهیزات فیلمبرداری عروس و داماد برای ضبط حرکات و تصاویر مختلف در ارتفاع های بیشتر است، معمولا ارتفاع کرین ها به 6 متر می رسد و دوربین به انتهای آن وصل می شود. یک مانیتور کوچک نیز در کنار فیلمبردار برای دیدن لحظات مختلفی که ضبط می شود و برای مشاهده تصاویر، دیده می شود.

معمولا در لوکیشن های باغ عروسی و در سالن های رقص در گوشه ای دیده می شود که از کنار تصاویر بسیار جذابی و خارق العاده ای را ثبت می کند، هنگامی از کرین برای ثبت لحظات رقص عروسی استفاده می شود به هیچ عنوان نمی توان با فیلمی از دوربین دستی فیلمبردار ضبط می شود قیاس کرد. همچنین کرین دارای سه پایه چرخی می باشد که قابلیت حرکت بر روی زمین را دارد.

دوربین اسلوموشن

دوربین اسلو بیشتر برای ساخت کلیپ می باشد و تفاوت آن با دوربین های معمولی دیگر در تعداد فریم ها ( عکس بر ثانیه ) می باشد. دوربین های معمولی 24 فریم را به فیلم تبدیل می کند در صورتی این مقدار برای دوربین های اسلو 960 فریم می باشد که البته بستگی به نوع دوربین دارد و مقدار دوربین با دوربین با یکدیگر متفاوت می باشد. این دوربین ها این امکان را به شما می دهد تا در تدوین فیلم با کیفیت بالا از صحنه های آهسته برخوردار باشید. دوربین اسلو جز تجهیزات و خدمات آتلیه فیلمبرداری عروس و داماد نمی باشد اما در صورتی که از تجهیزات و خدمات دیگر استفاده می کنید برای ثبت لحظات بهتر و ویژه تر و کیفیت بالاتر می توانید به قراردادتان اضافه کنید.

رونین

رونین یا MOVIE CAM برای داشتن حرکات نرم و زیبا در فیلمبرداری عروس و داماد به شما حتما پیشنهاد می شود. این وسیله زیر شاخه گیمبال های می باشد. اگر مایل هستید فیلمبردار شما در تمام لحظات در کنار شما باشد چرا در باغ چه در سالن رقص های گروهی یا دو نفره و حتی با شما هم قدم باشد یا بدود و تمام این لحظات را از شما ضبط کند این تجهیز را برای مراسم عروسی شما پیشنهاد می کنیم.

هلی شات

هلی شات چند سالی است که در سینما و همچنین فیلمبرداری عروس و داماد ورود کرده است، اگر شما از باغ برای مراسم خود استفاده می کنید حتما به شما هلی شات را پیشنهاد می کنیم. هلی شات از دو واژه هلی به معنی هلیکوپتر و شات به معنی تصویر ساخته شده است. هلی شات بدون محدودیت انسانی می تواند لحظات بسیار رویایی را از مراسم شما خلق کند. این وسیله بدون محدودیت می تواند در ارتفاعات زیاد در بالای درختان یا حتی در کوهستان و کویر به زیبایی مراسم شما چندین برابر اضافه کنند.

به دلیل صدای زیادی که هلی شات در خروجی و پایین خود ایجاد می کند در سالن عروسی استفاده از آن پیشنهاد نمی شود اما اگر مراسم شما در فضای باز است می توانید با اضافه کردن این وسیله در قرارداد خود آتلیه مد نظرتان، لحظاتی نابی را به تصویر بکشید.

اٌسمو

اٌسمو در واقع یک دوربین فیلمبرداری عروس و داماد و عکاسی حرفه ای می باشد که به یک گیمبال مجهز است. به دلیل سبک بودن و کوچک تر بودن آن بسیار آسان از وسایل و تجهیزات دیگر می باشد. این وسیله برای تصویربرداری حرکتی در باغ عروسی و همچنین سالن رقص و برای همراهی عروس و داماد بسیار کارا و مفید می باشد.

صدابرداری

داشتن یک صدای شفاف و خوب همیشه جز معضلات یک فیلمبرداری عروس و داماد بوده است. در سال های گذشته که این تجهیز هنوز در مراسم عروسی استفاده نمی شد در زمان تحویل فیلم عروس و داماد متوجه می شدند که صدای فیلم ها جالب نیست و در بعضی قسمت بسیار کم یا زیاد می باشد. اما امروزه با اضافه شدن این تجهیزات می توانید برای مراسم خود به آتلیه عکاسی مورد نظر سفارش این وسیله را برای صدابرداری بدهید.

این وسیله امکان این را می دهد تا هیاهوی مهمانان و صدای موزیک توسط دو میکروفون ضبط شود و در آخر همراه با فیلم عروسی شما مونتاژ شود. مطمئن باشید با سفارش آن پشیمان نمی شوید و می توانید د رزمان تحویل فیلم از صدای مراسم خود بدون کوچکترین مشکلی نهایت لذت را ببرید.

گیمبال

این وسیله می تواند برای هر مراسمی انتخاب شود و فقط و فقط مرتبط به فیلمبرداری عروس و داماد نمی باشد. وظیفه این دستگاه گرفتن لرزش دست فیلمبردار می باشد. وقتی شما در حرکت هستید یا حتی در باغ و لوکیشن مورد نظر می دوید، فیلم شما توسط این وسیله به نرمی و زیبایی هرچه تمام گرفته می شود. پس برای داشتن یک فیلم ایده آل و بدون لرزش و زیبا این وسیله را به شما پیشنهاد می کنیم.

پروجکشن

پروجکشن در فیلمبرداری عروس و داماد و در معنای لغوی به یعنی پخش تصاویر بر روی پرده نمایش به وسیله بازتاب نور می باشد. با اضافه کردن این مورد به امکانات مجلس خود، در انتهای مراسم می توانید یک کلیپ بسیار زیبا تهیه کنید که می تواند از هنگامی آرایشگاه شروع شده تا وقتی در طول روز ادامه پیدا می کند، باشد یا اینکه این فیلم کوتاه در لوکیشن دیگری باشد یا در روز دیگری باشد همچنین می تواند از فرمالیته عروسی شما باشد آماده کنید و به مهمانان خود در انتهای مراسم نشان دهید و زیبایی جشن خود را چند برابر کنید.

فیلمبرداری عروس و داماد | جشن عروسی

باید خاطر نشان کنیم که روز عروسی شما شلوغ ترین روز شماست، آرایشگاه عروس، آتلیه برای عکاسی و فیلم برداری و بسیاری موارد دیگر که تمامی این موارد می بایست تا قبل از آغاز شدن جشن شما پایان یابد. به همین دلیل ممکن است گاها خسته و بی حوصله شوید و نتوانید آن طور که باید ژست خود را برای عکس و فیلم تنظیم کنید.

یادتان باشد بهترین حالت برای ثبت فیلم و عکس حالت طبیعی شما می باشد که می تواند احساسات واقعی و لحظاتی سرشار از عشق و عاطفه را به نمایش بگذارد. به همین دلیل اول از همه سعی کنید خودتان باشید تا از استرس به دور باشید البته این رفتار عکاس شما نیز بسیار اهمیت دارد چرا که یک عکاس بی حوصله می تواند تنش و استرس شما را چند برابر کند. به همین دلیل روحیه و نشاط و پرانرژی بودن عکاس بسیار می تواند تاثیر مثبت در حالات روحی شما داشته باشد.

فیلمبرداری عروس و داماد یکی از مهمترین و بارزترین کارهایی است در روز جشن خود انجام می دهید پس انتخاب یک آتلیه عروسی حرفه ای و متخصص را در اولویت اولین کارهای خود قرار دهید تا بهترین لحظات عمر شما به زیباترین شکل ممکن ثبت شود.

خلاقیت و ابتکار در استفاده از نورها

نورپردازی عموما ایجاد حس دراماتیک را به وجود می آورد، در استفاده از الگوی نورپردازی به دلیل اینکه نورها به سرعت پدید می آیند و ناپدید می شوند باید سرعت عمل بالایی را دارا باشید. سبک های مختلفی در نورپردازی وجود دارد که از جمله آن ها می توان به نورپردازی سه نقطه ای، تمام رخ، رامبراند، پروانه ای و موارد دیگر اشاره کرد. 

تنظیم دقیق و به موقع نورپردازی می تواند در جشن های عروسی شکوه و جلوه بی نظیری را به وجود آورد و رمانتیک ترین مراسم عمرتان به زیبایی هرچه تمام درآورد.

انتخاب آتلیه فیلمبرداری مناسب

لزوما در بازار امروز هر مجموعه ای کار خود را بهتر از سایر رقبا می داند و چیزی که مشتریان و زوج های جوان را دچار سردرگمی می کند تبلیغات فریبنده می باشد. این مورد باعث می شود تا به سراغ آتلیه هایی بروند که امانت دار نیستند و در آینده دچار مشکل بشوند که یکی از همین مشکلات را می توان رفتار نامناسب در زمان مراسم عروسی اشاره کرد یا کیفیت پایین خدمات و عدم ارائه تدارکات لازم برای جشن عروسی شان اشاره کرد. به همین دلیل توصیه می شود قبل از عقد قرارداد و از ماه ها قبل تحقیقات گسترده خود را شروع کنید تا مبادا بعد از اتمام کار دچار کدورت خاطر شوید. اصولا آتلیه های عروسی می بایست به حریم شخصی افراد و مشتریان خود اهمیت بسیار بدهند و بدون اجازه آن ها از عکس و فیلم های عروسی شان در جهت تبلیغات خود استفاده نکنند.

 همچنین به وعده وعید های خود در هنگام عقد قرارداد عمل کنند این وعده ها هم شامل تمام خدماتی می باشد که در بندهای قرارداد خود ذکر کرده اند هم قول هایی که برای آماده کردن عکس ها و فیلم های شما داده اند. کیفیت کار آن ها نیز مسلما جز معیارهای اصلی انتخاب آتلیه می باشد، قطعا تضمین خاصی برای این پی بردن به کیفیت کار آن ها وجود ندارد ولی می توان با بررسی دقیق کارهای آنان به کیفیت کارهایشان پی برد.

فیلمبرداری عروس و داماد | تیم فیلمبرداری پرهان

تیم فیلمبرداری عروس و داماد پرهان با بکارگیری از بروز ترین و مدرن ترین تکنولوژی های حال حاضر دنیا در جهت عکاسی، فیلمبرداری، تدوین، روتوش و… و همچنین با تیم متخصص و تحصیل کرده خود مراسم های عروسی را با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت برعهده بگیرد. هدف مجموعه پرهان نتها رضایت و اعتماد مشتریان خود می باشد و قصد دارد تا ناب ترین و خاص ترین اتفاق زندگی شما را به بهترین شکل به تصویر قاب خاطرات شما در بیاورد. بزرگترین سرمایه آتلیه پرهان اعتماد شما عزیزان می باشد.

×

Hello!

برای ارتباط با کارشناس بر روی تصویر کلیک کرده یا پیام خود را به ایمیل ما ارسال نمائیدparhanstudio@gmail.com

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟