ژست عروس و داماد | آشنایی با انواع متنوع ژست های عروسی

ژست عروس و داماد در هنگام عکاسی از مهمترین مواردی است یک آتلیه عروس و داماد حرفه ای باید به آن دقت کند. هرچقدر یک عکاس تحصیلکرده، متخصص و مسلط به انواع نرم افزارهای مخصوص و تدوین عکاسی باشد اما اگر در هنگام عکس گرفتن در مورد نحوه ژست زوجین خلاقیت نداشته باشد و نتواند ایده ای متناسب با محیط، پوشش، سلیقه، اندام و… بدهد باز هم آلبوم عکسی بسیار فاجعه انگیز تحویل عروس و داماد می دهد.

عکاسان حرفه ای از قبل در مورد ژست های عکاسی عروس و داماد تحقیق کرده تا بتواند ایده ای نو و متناسب با شیوه های عکاسی روز دنیا به مشتریان خود ارائه دهد. در ادامه قصد ما این است شما را با بهترین و جدیدترین ژست های مختلف در زمینه عروسی آشنا کنیم.

 

ژست عروس و داماد | پوششی کلاسیک

پوشش کلاسیک از متداول ترین و در عین حال قدیمی ترین ژست عکاسی برای زوجین می باشد شما می توانید تنوع های متفاوتی در این نوع سبک ایجاد کنید اما سعی کنید دست های خود را مستقیم نگه ندارید و ژست خاصی را به آن ها بدهید.

 

دست در دست یکدیگر قدم زدن

در این مدل و سبک عکاسی عروس و داماد دست در دست یکدیگر و لبخندزنان مسیری را طی می کنند که این موضوع نمادی برای مسیر مشترک با یکدیگر در زندگی است. همچنین موقعیت های مکانی متنوعی را می توانید برای آن در نظر بگیرید نظیر پارک، ساحل، داخل یا خارج محدوده شهری و در فضایی باز و طبیعت.

 

آغوشی گرم و سرشار از احساس

در نگاه اول شاید این ژست عکاسی بسیار ساده به نظر بیاید اما لازم است بدانید این نوع عکس بسیار زیبا، جذاب و دل نشین می باشد. عروس می بایست داماد را از پشت در آغوش بگیرد و سر خود را بر روی شانه او بگذارد. عکاس نیز می تواند از زوایای مختلف عکس های بسیار زیبا و متنوعی را از عروس و داماد تهیه کند

 

آغوشی خنده دار و بامزه

اگر به دنبال سبک های خنده دار و بامزه و در عین حال جذاب می باشید به شما این سبک را توصیه می کنیم. داماد عروس را در آغوش می گیرد یا او را بر شانه خود حمل کند فقط حواستان باشد از قبل تمرین کنید تا لباس های شما در این روز مهم آسیب نبینند.

 

ژست عروس و داماد | اولین نگاه

شاید بتوان گفت این یکی از جذاب ترین و خاص ترین ژست های عکاسی می باشد. در این نوع سبک عروس، داماد را از پشت، با انداختن دست خود بر شانه او، صدا می زند. کاری که عکاسان در این مورد انجام می دهند و بسیار نیز اهمیت دارد ثبت احساسات اولیه این لحظه می باشد.

 

سبک گره کراوات

تقریبا اکثر دامادها در شب عروسی خود کراوات می بندند بنابراین یکی از ژست هایی که می توانید استفاده کنید این است که عروس کراوات داماد را به آرامی بکشید و او را ببوسید. چنین سبک هایی بسیار جذاب و منحصر به فرد می باشد، همچنین اگر عکاس بتواند پرتوهای خورشید را نیز در عکس ثبت کند شکوه و زیبایی این عکس ها چند برابر خواهد شد.

 

بوسه از پیشانی

این نوع ژست عکاسی بسیار ساده به نظر می آید اما لازم به ذکر است در عین سادگی بسیار جذاب، شیرین و سرشار از احساسات می باشد. در این نوع عکس تصویری پر از عشق و محبت را دریافت خواهید کرد.

 

پرتره مدرن

معمولا از عکس های سنتی برای ژست عروس و داماد استفاده می شود. می توان با کمی خلاقیت و در عین حال سادگی ژست های خاصی را به تصویر کشید و عکسبرداری کرد، در این نوع سبک عروس و داماد با هم دست در دست یکدیگر صحبت می کنند و پرتره هایی جذاب و زیباتر از عکس های معمول می شود از آن تهیه کرد.

 

ژست عروس و داماد | لحظه ای بیاد ماندنی

با توجه به نام این سبک ایده ای بسیار زیبا و خاص و پر از احساس در آن نهفته است. از داماد بخواهید تا قبل از دیدن عروس چشمان خود را ببندد و عکاس می تواند این لحظه رمانتیک را ثبت کند.

 

رقص اول

خیلی مهم نیست که برای این نوع استایل رقصی را تمرین کرده باشید یا اولین باری است که می خواهید برقصید به هرحال عکاسی در این حالت جلوه های ویژه ای را می تواند از لحظات احساسی شما را به تصویر بکشد همچنین بهتر است به چشمان یکدیگر در هنگام رقص نگاه کنید تا تصاویر منحصر به فردی را خلق کنید.

 

یک نمایش سنتی

در این نوع عکس عروس و داماد فقط به چشمان یکدیگر خیره می شوند و عکاس در فاصله ای معین از آن ها عکس می گیرد، لازم است فقط بر روی همسر خود تمرکز کنید.

 

ژست عروس و داماد | غروب زیبای آفتاب

ژست عروس و داماد می تواند تصاویری بی نظیری را خلق کند شک نکنید ارزش این را دارد که منتظر غروب خورشید باشید و از زیبایی های این لحظه در کنار یکدیگر عکس بگیرید، می توانید در کنار یکدیگر بایستید یا همدیگر را در آغوش بگیرید.

 

چشم در چشم یکدیگر

یک مدل سنتی ولی در عین بسیار زیبا و لطیف، شما می توانید نگاه کردن به یکدیگر و در عین حال لبخندی بر لبان خود، تصاویر بسیار منحصر به فرد و زیبایی را خلق کنید. نگاه های عاشقانه شما می تواند سوژه بسیار مطلوب عکاسان باشد تا از شما تصاویر ویژه ای را به ثبت برسانند

 

ژست عکاسی بر روی تاب

استفاده از یک تاب ایده نو و خلاقانه ای می باشد که مورد توجه بسیاری از آتلیه های عروس و داماد می باشد. خنده های زیبا به طوری دندان های عروس و داماد نمایان شود، شور و هیجان این تصاویر را بیشتر می کند.

 

ژست عروس و داماد | انعکاس تصاویر عروس و داماد

در کنار چشمه یا آبگیری قرار بگیرید و هنگامی که نورپردازی با خلاقیت و دقت عکاس انجام شده است می تواند عکسی منحصر به فرد و در نوع خود جز بهترین ژست های عکاسی به حساب آید.

 

ژست عکاسی زاویه باز

عکسی با زاویه باز فقط به تیزهوشی و هنر و خلاقیت عکاس بستگی دارد. همچنین به لوکیشنی که در آن قرار دارید نیز مربوط می شود، عکاسان حرفه ای از ساده ترین مکان ها، خاص ترین و ایده آل ترین عکس ها را تهیه از فضاها و زوایای باز تهیه می کنند.

 

ژست عروس و داماد | ژست عکاسی زاویه بسته

بر هر شخصی به وضوح روشن است که عروس و داماد نزدیک ترین و صمیمی ترین دوستان یکدیگر به حساب می آیند، در چنین عکس هایی به زیبایی می شود این حالت را به تصویر کشید منتها عکاس باید با خلق ژست هایی که مطرح می کند عمق این احساسات را به تصویر بکشد.

 

خنده و احساسات بدون توجه به دوربین عکاسی

عکس هایی که در حالت طبیعی از افراد انداخته می شود معمولا بسیار جذاب، خاص و ویژه می باشد. اگر عروس و داماد بتوانند با انتخاب سوژه یا موضوعی از یک خاطره ای جالب، بدون در نظر گرفتن محیط اطراف، با یکدیگر صحبت کنند و احساس سرور و شادی را در یکدیگر پدید آورند می توان عکس هایی بسیار جذابی از آن ها تهیه کرد.

 

زانو زدن

ژست عروس و داماد و زانو زدن در مقابل یکدیگر یکی از سوژه های مدرن و بروز دنیای عکاسی می باشد. به گونه ای که داماد با زانو زدن حالت مراسم خواستگاری را شبیه سازی می کند و در مقابل عروس زانو بزند و داماد با بوسه ای بر پیشانی او لحظات و سوژه های ویژه ای را برای عکاسی به نمایش در آورند.

 

بستن کراوات

این نوع ژست عکاسی نیز به گونه ای است که داماد کراوات را بسته است و عروس او را آرام به سمت خود می کشد یا عروس کراوات یا پاپیون داماد را مرتب می کند، با در نظر گرفتن زوایای خاص می توان تصاویری باشکوهی و زیبایی را خلق کرد.

 

ژست عروس و داماد | استفاده از تور عروس

تور عروس می تواند مقدس و خاص بودن مراسم عروس را نشان دهد. عروس با پوشاندن چهره خود در زیر تور و نگاه کردن به دسته گل می تواند تصاویر زیبایی را به ثبت برساند.

 

تکیه بر یکدیگر

در زندگی لحظات بسیاری وجود دارد که زوجین فقط به حمایت یکدیگر نیاز دارند در چنین تصاویری عروس و داماد بر پشت یکدیگر تکیه می دهند تا یادآور این احساس و تصویر را به وجود آورند که در لحظه به لحظه با هم بودنشان، یار و حامی یکدیگر می باشند.

 

صبحت های عاشقانه و لحظات رمانتیک

این ژست عروس و داماد زمانی بسیار جذاب می شوند که زن و شوهر به طور طبیعی زمزمه های عاشقانه ای زیر گوش یکدیگر بخوانند. زیرا در غیر این صورت عکاس هر چقدر هم تلاش کند نمی تواند به این تصاویر رنگ و لعاب واقعیت ببخشد.

 

طبیعت، دوست همیشگی

بگذارید طبیعت به شما کمک کند، در این نوع ژست عکاسی می توانید در فاصله معین و به انتخاب عکاس با در نظر گرفتن لوکیشن مناسب، از برگ ها و درختان کمک بگیرید و تصاویر زیبایی را خلق کنید.

 

سبک کلاسیک هالیوود

این ایده یکی از جذاب ترین ایده های کلاسیک و سنتی است، در این نوع ژست ها عروس معمولا پشت به دوربین است تا جزییات لباس بیشتر نمایان باشد و داماد را او را در آغوش می کشد.

 

به دنبال من بیا

یک موضوع ساده اما بی نهایت جذاب می باشد. عروس، داماد را به سمت محلی سوق می دهد در این نوع ژست های بهتر است از دیدگاه داماد و از منظر او تصاویر را خلق کنید.

 

ژست عروس و داماد | سلفی 

این یک سبک مدرن و در عین حال صمیمیت زن و شوهر را نشان می دهد. هنگامی که عروس و داماد در حال سلفی انداختن با یکدیگر هستند می توانید از نمای پشت دوربین گوشی آن ها تصاویر دوست داشتنی بیاندازید.

 

پیاده روی

ژست عکاسی پیاده روی از متداول ترین نکات عکاسی می باشد. فیلمبرداران و عکاسان عروسی این نوع ژست عروس و داماد را دوست دارند و به معمولا به دلیل زیبایی و حرکتی که به صحنه اضافه می کند مقدمه این امر هستند.

ژست عروس و داماد | 4 توصیه در هنگام گرفتن عکس

گرفتن عکس های زیبا و شگفت انگیز همواره یک چالش خاص برای عکاسان می باشد در این بخش سعی کرده ایم برخی از نکات مهم و کاربردی را باهم مرور کنیم.

1- آرامش خود را مقابل دوربین حفظ کنید

اغلب پیش می آید که عروس و داماد ها مقابل دوربین استرس می گیرند و نمی دانند چگونه باید بایستند بهتر است از آن ها بخواهید در کنار یکدیگر بایستند و دستان خود را به یکدیگر ببندند. معمولا این نوع ژست ها متداول تر، طبیعی تر و جذاب تر می باشد.

2- به خطوط مورب توجه کنید

معمولا بازو ها جز مشکل ساز ترین اندام در هنگام عکاسی می باشد به عروس و داماد پیشنهاد بدهید که بازوهای خود را کمی خم کنند تا بتوانید تصاویری جذاب تر و زیباتر خلق کنید.

3- از استرس عروس و داماد بکاهید

معمولا جشن عروسی همراه با اضطراب، تنش و استرس زیادی می باشد این موضوع می تواند برای عکاس گیج کننده باشد. به خصوص اگر اولین بار باشد که مقابل دوربین قرار می گیرند. بهتر است از آن ها بخواهید کمی استراحت کنند زیرا تنها در این صورت است که می توانید تصاویر مملو از احساس و هیجان و عشق ثبت کنید.

بهترین ژست عروس و داماد در این حالت معمولا همان هایی می باشد که دست در دست یکدیگر قدم می زنند، همدیگر را در آغوش می گیرند یا با یکدیگر صحبت می کنند. این موارد نیازمند زحمت و تلاش خاصی نیست و می تواند تنش و استرسی که زوج ها تجربه می کنند را تسکین ببخشند.

4- ثبت احساسات طبیعی

اگر عروس و داماد نتوانند بر احساسات و استرس های خود غلبه کنند هر چقدر هم که منظره یا زاویه زیبا باشد باز هم حالت چهره آن ها یا بی تفاوتی آن ها می تواند عکس را خراب کند. بهتر است در این موارد از آن ها بخواهید در مورد احساساتشان نسبت به یکدیگر سوال کنند و در مورد آن صحبت کنند.

همچنین در مورد اولین روزی که همدیگر را ملاقات کرده اند صحبت کنند و برخی لحظات خنده دار را باهم دیگر به اشتراک بگذارند. در این هنگام دیگر نیاز نیست مدت طولانی صبر کنید تا اثری که می خواهید را ثبت کنید بلکه در این لحظه می توانید احساسات طبیعی، خنده های واقعی، عشق و شادی را به تصویر بکشید.

ژست عروس و داماد | صحبت آخر آتلیه عروسی پرهان

امروزه بر خلاف گذشته سوژه های عکاسی بسیار متنوع و هدفدار شده است و اکثر ژست های عکاسی جانبدار گشته است و می خواهد موضوعی را بیان دارد به همین دلیل آلبوم های عروسی را متفاوت تر از قبل ساخته است.

به همین دلیل انتخاب آتلیه عروس بسیار اهمیت دارد که بتواند تصاویر خاص، همراه با ایده های نو و بروز دنیا را خلق و ثبت کند. تیم آتلیه پرهان با بهره گیری از ایده ها، سوژه ها و روش های روز دنیای عکاسی متفاوت ترین لحظات را از احساسی ترین و هیجان انگیز ترین جشن عمرتان برای شما خلق می کند.

×

Hello!

برای ارتباط با کارشناس بر روی تصویر کلیک کرده یا پیام خود را به ایمیل ما ارسال نمائیدparhanstudio@gmail.com

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟