آتلیه عکاسی عروس | همه چیز در مورد آن و آشنایی با کار آن ها

ثبت لحظه به لحظه مهمترین فوق العاده ترین جشن زندگی هر عروس و دامادی منوط بر انتخاب یک عکاس و فیلمبردار حرفه ای، یا به طور واضح تر بگوییم دقت در انتخاب یک آتلیه عکاسی عروس متخصص می باشد.

شب عروسی شما یکبار اتفاق می افتد و چیزی که بعد ها برای شما به یادگار می ماند تا حتی به فرزندانتان نشان دهید قاب عکس هایی بجا مانده از این شب بیاد ماندنی می باشد. لذا از این جهت انتخاب یک آتلیه عروس لازمه دقت و تحقیق کافی می باشد تا از بهترین جشن عمرتان لحظاتی زیبا را ثبت کنید. در ادامه قصد ما این است با تجهیزات آتلیه عکاسی عروس، نکات مهم در انتخاب و شیوه عکاسی و بعضی موارد دیگر شما را بیشتر آشنا کنیم.

آتلیه عکاسی عروس | خدمات و وظایف این مجموعه ها و آشنایی با آن

لازم است با برخی از خدمات و وظایف این مجموعه آشنا در هنگام انتخاب و همچنین عقد قرارداد این موارد را در نظر بگیرید. ابتدا لازم است شما را با برخی از وظایف آتلیه های عکاسی عروس را آشنا کنیم.

9 مورد از وظایف مهم آتلیه های عکاسی عروس

  1. رعایت کردن و تهیه مواردی که در هنگام عقد قرارداد ذکر شده است شامل تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری و همه امکاناتی که دو طرف قرارداد توافق کردند.
  2. مشاوره شایان و جامع در جهت انتخاب محیط و مکانی ( لوکیشن ) در جهت عکاسی و فیلمبرداری
  3. مشورت و توضیحات کافی تیم آتلیه عکاسی عروس در مورد اکسسوری های لازم عکاسی
  4. تمامی موارد لازم و مهم را به مشتریان خود توضیح دهند
  5. متعهد بودن به حضور تمامی افرادی که قرار است برای عکاسی و فیلمبرداری حضور داشته باشند
  6. حضور مداوم و مدیریت تمامی صحنه های عکاسی و فیلمبرداری و همینطور در تمامی پارت ها
  7. تدوین عکس و روتوش آن ها طبق قراردادی که دو طرف آن را امضا کردند
  8. تحویل عکس و فیلم عروس و داماد بعد از تدوین کامل
  9. رعایت نکات اخلاقی از قبیل حفظ حریم شخصی و عکس ها و فایل های خصوصی خانواده ها و عروس و داماد

لازم به ذکر است اگر تمامی فایل های عروسی خود را می خواهید دریافت کنید حتما در بندی از قرارداد آن را متذکر شوید همچنین هر مورد اضافی، دستمزد، موارد لازم یا خدمات اضافی را به صورت کامل در قرارداد متذکر شوید تا بعدا دچار مشکل نشوید.

خدمات مختلف این مجموعه ها

آتلیه عکاسی عروس بر اساس امکانات و تجهیزاتی که دارا می باشند هزینه های متفاوتی را شامل می شوند این امکانات شامل محل عکاسی، دوربین های متنوع عکاسی، فیلمبرداری، هلی شات، تیم مجرب و متشکل از کادری حرفه ای و سایر موارد دیگر می باشد. هنگامی که شما مواردی را می خواهید و امکاناتی را نیاز دارید لازم است تا در بند قراردادتان ذکر شود، همچنین بعد از امضای قرار تیم آتلیه موظف است تمامی مواردی که در بند قرارداد درج شده است در روز فیلمبرداری و محل عکاسی حاضر نماید.

دوربین فیلمبرداری

دوربین فیلمبرداری برای فعالیت های مختلفی نظیر عکاسی در روز عروسی یا فرمالیته عروسی ( به فعالیت ها و پکیج های عکاسی و فیلمبرداری پیش از روز عروسی گفته می شود که البته در صورت تمایل عروس و داماد ها به این فعالیت ها باشد انجام می پذیرد و هزینه ای جداگانه دارد ) می باشد. در شب جشن عروسی به دلیل تراکم و حجم بیشتر مهمانان بیش از یک دوربین فیلمبرداری استفاده می شود. لازم به ذکر است که حتما تعداد مهمانان خود را به اطلاع تیم آتلیه عکاسی عروس خود برسانید تا متناسب با مهمانان شما دوربین تهیه کنند و هزینه های اضافی و توافق دو طرف نیز در قرارداد ذکر شود.

آتلیه عکاسی عروس | دوربین اسلوموشن

دوربین اسلوموشن به شما کمک می کند تا کوچکترین لحظات شیرین و رمانتیک و احساسی مراسمتان را ثبت و ضبط کنید، این دوربین ها قابلیت ضبط لحظات متفاوت را با سرعت پایین دارند و می توان برای پروژکشن و ویدئو هایی که از مراسم عروسی تهیه می شود پلان های بسیار جذاب و زیبایی را ایجاد کرد. برای استفاده از این ویژگی نیز می توانید از تیم آتلیه عکاسی عروس خود بخواهید تا در بند قرارداد ثبت کند.

کرین فیلمبرداری

کرین نوعی بالابر مخصوص فیلمبرداری می باشد که این امکان را به فیلمبردار می دهد تا نقاط کور را در فیلم عروسی شما ضبط کند و نمایی خارق العاده به جذاب ترین جشن عروسی شما ببخشید. این امر موجب می شود تا بعدها که فیلم عروسی خود را می بینید شور و هیجان وصف نشدنی داشته باشید. فقط بخاطر داشته باشید استفاده از کرین نیازمند هزینه بیشتری می باشد که لازم است در بند قرارداد با تیم آتلیه عکاسی عروس خود درج کنید همچنین ارتفاع کرین هم مهم می باشد که لازم است این موارد را سوال کنید و در صورت توافق قرارداد را امضا کنید.

آتلیه عکاسی عروس | استفاده از رونین

رونین نوعی وسیله رباتیک می باشد که به دوربین عکاسی یا فیلمبرداری وصل می شود و این امکان را به فیلمبردار مجموعه می دهد تا بدون لرزش دست لحظات زیبایی را از مراسم و عروس و داماد به ثبت برساند. استفاده از آن بسیار ضروری تر از فرمالیته عروسی تا خود عروسی می باشد چرا که رد فرمالیته عروسی معمولا در محیط های باز یا طبیعت که نیازمند فعالیت های زیاد و تحرک بسیار می باشد این امکان را به فیلمبردار یا عکاس آتلیه عکاسی عروس می دهد تا لحظات شگفت انگیزی از شما ضبط کند و قاب لحظات شما را رنگ و لعاب ویژه ای ببخشد.

هلی شات و ثبت لحظات ویژه

از سری تجهیزات مدرن در آتلیه عکاسی عروس می توان به هلی شات اشاره کرد. این وسیله این اجازه را می دهد تا دوربین فیلمبرداری به پرواز در بیاید و بدون محدودیت های انسانی از آسمان لحظات ویژه مراسم شما را به صورتی بسیار منحصر به فرد ثبت کند. لازم است خاطر نشان کنیم که استفاده از تمامی این موارد ذکر شده نیازی نیست و فقط و فقط به سلیقه شما و بودجه ای که برای مراسمتان در نظر گرفته اید، بستگی دارد.

گیفت عروسی ، هدیه ای بیاد ماندنی در مراسم شما

معمولا در بندهای قرارداد تیم آتلیه عکاسی عروس تعداد گیفت جهت چاپ درج شده است که این گیفت ها محتوایی شامل عکس های تدوین شده عروس و داماد یا به همراه ساقدوش ها می باشد که شما می توانید هر تعداد از آن ها را متناسب با مهمانان خود سفارش دهید و هدیه بیاد ماندنی از خاطره انگیز ترین شب زندگی تان تقدیمشان کنید.

ویدئو پروجکشن ، خدماتی دیگر از آتلیه های عروس

از خدمات دیگری که می توان از این مجموعه ها نام برد ویدئو پروژکشن می باشد که در نوع خودش بسیار جالب است. تیم آتلیه عکاسی عروس می تواند فیلم هایی که در روز فرمالیته عروسی از شما تهیه کرده است به سرعت تدوین کرده و در قالی فیلمی کوتاه در شب عروسی شما برای مهمانانتان پخش کنید، این می توانید خیلی رمانتیک و احساسی باشد یا به درخواست بعضی از عروس و دامادها دارای پشت صحنه قسمت های فان باشد تا یک خاطره ویژه و منحصر به فرد را برای مهمانان خود رقم بزنند.

همچنین شما می توانید از تیم آتلیه خود بخواهید تعدادی از عکس هایی که انداخته اید به انتخاب شما یا گروه عکاسی، ادیت کرده و در روز عروسی خود به مشورت تیم تشریفات مجالس عروسی آن ها را برای مهمانان خود به نمایش بگذارید. همچنین از مواردی که به تازگی رایج شده است استفاده از LED برای نمایش عکس های می باشد که عکس ها را به صورت افقی یا عمودی با جلوه ای خارق العاده و بسیار جذاب به نمایش بگذارید و مشاهده کنید.

رعایت کردن نکات بسیار مهم و ضروری

در یک زمان کامل عکاسی مه معمولا 8 الی 10 ساعت می باشد تعداد بسیار زیادی عکس گرفته می شود که به طور تخمینی می شود کفت ساعتی 100 قطعه عکس توسط عکاس گرفته می شود اما برخی مسائل می باشند که رعایت کردن آن ها بسیار اهمیت دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.

کیفیت و کمیت عکس ها | موردی بسیار مهم

تعداد بسیار زیادی عکس می تواند نکته ای مثبت باشد اما معمولا تعداد از آن ها یا تکراری هستند یا کیفیت مناسب ندارند و به اصطلاح زائد می باشند که معمولا بخش قابل توجهی از آن های مورد استفاده قرار نمی گیرد و انتخاب عکس از میان این حجم از عکس بسیار آزاردهنده می شود. همچنین کیفیت این عکس ها نیز بسیار اهمیت دارد.

آتلیه عکاسی عروس حرفه ای که از سابقه درخشان و تجربه کافی نیز برخوردار می باشد به میزان کافی شات های لازم را می گیرند و در این بین نیز به کیفیت بسیار بها می دهند، به همین دلیل در انتخاب آتلیه عروسی بسیار باید دقت کنید.

آتلیه عکاسی عروس | دسته بندی و تفکیک عکس ها

به طور کلی عکاسان حرفه ای در پایان هر مراسم تک تک عکس ها را تفکیک می کنند و آن دسته از عکس هایی که از نظر فنی که شامل نورپردازی، موقعیت نامناسب، کادر نامیزان یا تصویری که چهره عروس و داماد جالب نیفتاده است و مواردی از این دست را گلچین کرده و حذف می کنند، این عکاسان متخصص به گونه ای حذف می کنند به شاکله اصلی و چارچوب کلی و استخوان بندی کارشان لطمه ای وارد نشود.

همچنین حذف این موارد کار را برای انتخاب عکس های ایده آل و مناسب برای زوجین بسیار هموار می کند چرا که حجم بالای عکس ها عروس و داماد را برای انتخاب یک عکس مناسب گمراه می کنند و نمی توانند به خوبی تصمیم بگیرند.

نگهداری و ذخیره عکس در حافظه ای جداگانه

تیم آتلیه عکاسی عروس حرفه ای به خوبی می داند که ممکن است در حین برگزاری مراسم به برخی عکس ها آسیب برسد و یا از حافظه اصلی دوربین پاک شود. به همین جهت تنظیمات دوربین خود را طوری قرار می دهند تا در هنگام عکس گرفتن بلافاصله در حافظه دوم دوربین ذخیره شود و یک backup از آن گرفته شود. پاک شدن عکس ها در مراسم عروسی بسیار ناراحت کننده است و باعث می شود در زیباترین و خاص ترین جشن عروس و داماد یکی از بدترین خاطرات آن ها رقم بخورد.

آتلیه عکاسی عروس حرفه ای که از سابقه درخشان و تجربه کافی نیز برخوردار می باشد به میزان کافی شات های لازم را می گیرند و در این بین نیز به کیفیت بسیار بها می دهند، به همین دلیل در انتخاب آتلیه عروسی بسیار باید دقت کنید.

آشنایی با سلایق های مختلف مشتریان

تیم های آتلیه حرفه ای سلایق مشتریان خود را با دقت یادداشت می کنند تا عکس و فیلم هایی که تهیه می کنند با دقت بسیار بالایی به آنچه مد نظر مشتری است نزدیک باشد به همین منظور این عکاسان قبل از برگزاری مراسم صحبت های کافی و تخصصی را با عروس و داماد های انجام می دهند تا ایده ها و نظرات آن ها را در شب مراسمشان اجرا کند.

بیاد داشته باشید کیفیت عکس ها بسیار مهم تر از تعداد عکس ها است اگر شما 20 عدد عکس با کیفیت داشته باشید مسلما با ارزش تر است از 200 تا عکس بی کیفیت چرا که ویژه ترین جشن عمرتان را می خواهید در قابی خاطره انگیز ثبت کنید.

آتلیه عکاسی عروس | 5 مورد مهم در هنگام عقد قرارداد

در هنگام عقد قرارداد بعضی موارد را لازم است مد نظر خود داشته باشید که در این بخش سعی کرده ایم مهم ترین آن ها را متذکر شویم.

1- مجوز رسمی

حتما از آتلیه هایی استفاده کنید که دارای مجوز رسمی از اتحادیه عکاسان باشند با کمی جست و جو و زدن نام آتلیه در سایت اتحادیه می توانید از داشتن مجوز استودیو مد نظرتان مطمئن شوید. به هیچ عنوان با آتلیه هایی که دارای مجوز نیستند قرارداد نبندید.

2- موقعیت مکانی آتلیه و فاصله آن تا محل برگزاری مراسم

یکی از موارد بسیار مهم موقعیت مکانی آتلیه می باشد چرا که در روز عروسی لازم است تمام کارها سر وقت انجام شود و اگر آتلیه شما بسیار دورتر از محل برگزاری مراسمتان باشد یا دورتر از مکان هایی نظیر آرایشگاه و… باشد ممکن نتوانید به موقع در مراسمتان حاضر شوید و باعث استرس و اضطراب شما شود.

3- دارا بودن کادری متخصص و مجرب

تیم آتلیه عکاسی عروس شما لازم است دارای تیمی بسیار حرفه ای و متخصص باشد. بخاطر داشته باشید جشن عروسی شما شبی بسیار ویژه و خاص می باشد و قرار است ناب ترین لحظات شما در آن شب رقم بخورد پس جای آزمون و خطا نیست. به همین تیم آتلیه باید دارای تجربه بسیار بالایی باشد تا با ایده های خاص و بکر خود لحظاتی دلربا و خارق العاده ای را برای شما رقم بزند.

4- سابقه کاری آتلیه

داشتن مجوز، پرس و جو در اینترنت، گوگل و شبکه های مجازی، تحقیق و مشورت از دوستان و آشنایان به ویژه کسانی که قبلا ازدواج کرده اند، رضایت مشتریان پیشین، دیدن نمونه کارهای آتلیه و مواردی از این دست می توان به تجربه و سوابق کاری آتلیه پی برد.

5- دقت در انتخاب آتلیه بدون واسطه

بهتر است به سراغ موسساتی بروید که از اول مراحل تدوین، ادیت، چاپ، صحافی و تهیه فیلم و عکس را خودشان انجام می دهنئ و نیازی به واسطه ندارند.

آتلیه عکاسی عروس پرهان

آتلیه عکاسی عروس پرهان با تیم مجرب و تحصیل کرده و حرفه ای خود و همینطور مجوز رسمی به همراه سابقه ای درخشان از سال 78 تا کنون با برخورداری از تجهیزات بروز دنیا و بهترین امکانات مدرن قادر است از احساسی ترین شب زندگی شما قابی ویژه و لحظاتی ناب را به تصویر بکشد تا خاص ترین جشن زندگیتان برای همیشه به یادگار داشته باشید.

×

Hello!

برای ارتباط با کارشناس بر روی تصویر کلیک کرده یا پیام خود را به ایمیل ما ارسال نمائیدparhanstudio@gmail.com

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟